Wirtualny Spacer - Podstawowe Informacje

Wirtualny spacer to zestaw zdjęć sferycznych, wykonanych w technologii 360 stopni, ułożonych w logiczną sekwencję, która oprowadza odwiedzającego po obiekcie. Jako obiekt można rozumieć tutaj jakiekolwiek realne miejsce: dom, hotel, pokój, park,restaurację, park itp.

Spacery wirtualne mogą być publikowane przez rekomendowanych fotografów Google. Taki fotograf wykonuje na zlecenie klienta określoną ilość zdjęć statycznych, z których później składane są fotografie sferyczne czyli takie, które pokazują obraz z 360 stopni. W zależności od wielości obiektu wykonuje się od kliku do kilkudziesięciu zdjęć sferycznych które następnie układa się w wirtualny spacer. Warto pamiętać aby zdjęcia zrobione były zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz lokalu.

Każdy spacer przechodzi przez kontrolę jakości Google, która zatwierdza prawidłowość całego projektu. Po zaakceptowaniu projektu zdjęcia oraz cały wirtualny spacer widoczny jest w wynikach wyszukiwania Google.

Wirtualne Spacery sprawdzają się w szczególności:

Pensjonaty / Hotele / Domy Gościnne
Tutaj sprawa jest oczywista – sprawdzi się jak najbardziej. Klienci z pewnością bedą chcieli zobaczyć jak wygląda wnętrze pokoju jaki wynajmują. Równie ważne jest aby mogli ocenić jak wyglądają łazienki, korytarze, recepcja i wszystkie dodatkowe atrakcje. Zdjęcia statyczne dość łatwo „podkręcić w Photoshopie” i wszyscy to wiedzą. Fofografia sferyczna jest zdecydowanie trudniejsza do retuszu.

Szpitale/ Kliniki / Przychodnie / Salony fryzjerskie oraz SPA
Z uwagi na specyfiki tych branż kluczowe jest wzbudzenie zaufania potencjalnych klientów. Wirtualny spacer po kolejnych pomieszczeniach które są należycie przygotowane, spełniające standardy higieny i estetyki wpływa na nastawienie emocjonalne pacjentów / klientów. W końcu wybierając placówkę medyczną chcemy mieć pewność, że dokonaliśmy właściwego wyboru.

Biura nieruchomości
Wirtualny Spacer dla biur nieruchomości daje niebagatelną możliwość prezentacji swojej oferty w sposób najbardziej wiarygodny. Klienci oszczędzają czas dokładnie oglądając ofertę w domu, a jeżeli któraś wzbudzi ich zainteresowanie z pewnością o wiele łatwiej będzie sfinalizować transakcję.

Kluby i Restauracje
Klientowi oglądając wnętrza restauracji, domu weselnego, kawiarni, pubu lepiej wczuje się w atmosferę i możliwości organizacyjne miejsca.

Instytucji kultury i sztuki / Obiektów zabytkowych
Sale wystawowe i eksponaty widziane w zaciszu własnego domu nie zastąpią prawdziwego kontaktu z kulturą ale na pewno wzbudzą zainteresowanie.

Samorządy lokalne
Dla samorządów terytorialnych to niebywała okazja do pozyskania inwestorów oraz promocji walorów turystycznych swoich miast i regionów.

Zalety

 • 1. Przejrzystość

  Wirtualny spacer 360 pozwala ukazać obiekt taki jak hotel w całej okazałości. Wszystkie elementy budynku, wystroju wnętrz i detale ukazane są niezwykle dokładnie.

 • 2. Zaufanie

  Klienci mogąc zobaczyć obiekt (np. hotelowy) w technologii 360 przekonują się o jego standardzie. Możliwość zobaczenia każdego detalu w przestrzeni sferycznej wzbudza zaufanie co przekłada się na większą ilość rezerwacji.

 • 3. Utrzymanie gości na stronie www

  Wirtualny spacer angażuje odwiedzających stronę w głębszą interakcję. Przekłada się to na długość wizyty na stronie a co za tym idzie lepsze zapoznanie się z ofertą i atutami obiektu.

 • 4. Zwiększenie rezerwacji

  Wirtualny spacer nie kłamie dlatego klienci są lepiej poinformowaniu do zaletach obiektu. Klient mający pełną informację chętniej podejmuje decyzję o dokonaniu rezerwacji.

 • 5. Łatwiejsze dotarcie do klienta

  Wirtualny spacer Google to dodatkowy kanał dystrybucji treści, umożliwia dotarcie do klienta przez dodatkowe usługi takie jak Google Maps

wirtualne

Szybki Kontakt

Masz pytania?
Skorzystaj z formularza kontaktowego
Nasze Realizacje